Akweny po których żeglujemy

Latarnia morska DornbuschNasze rejsy morskie jachtami i katamaranami organizujemy na wielu wspaniałych akwenach. Żeglujemy zarówno w Europie (Morze Śródziemne, Bałtyk, Północne), jak i w destynacjach bardziej egzotycznych, jak Karaiby, czy Ocean Indyjski.

Każda z naszych propozycji ma coś ciekawego do zaoferowania. Czasami są to niezwykłe zabytki, innym razem zobaczymy dziką przyrodę. Jedne akweny są bardziej wymagające żeglarsko, a inne przeznaczone dla spokojnego, rodzinnego pływania. Na naszych rejsach każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

W ostatnich latach wyspecjalizowaliśmy się w rejsach we Włoszech. W związku z tym tam mamy najwięcej propozycji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami tras. Na części tras są dostępne rejsy, na których mamy jeszcze wolne miejsca. Jeżeli na interesującej Cię trasie nie oferujemy żadnego rejsu, nie pasuje Ci termin lub po prostu nie ma wolnego miejsca, to napisz do nas. Postaramy się pomóc. Może przygotujemy rejs specjalnie dla Ciebie lub w innym terminie? Rozwiązań jest wiele.

Gdzie pływamy w Europie?

 • Włochy (Toskania, Elba, Sardynia, Sycylia, Zatoka Neapolitańska, Kalabria, Wenecja)
 • Francja (Lazurowe Wybrzeże i Calanques)
 • Hiszpania (Baleary, Wyspy Kanaryjskie, Andaluzja, Katalonia)
 • Chorwacja (Kornaty, Dubrovnik, Istria)
 • Grecja (Morze Jońskie, Cyklady, Zatoka Sorońska)
 • A także: Turcja, Malta, Czarnogóra
 • Nie zapominamy o: Polsce, Skandynawii, Irlandii i wszelkich zimnych akwenach

Kierunki egzotyczne:

 • Karaiby (Wyspy Zawietrzne i Podwietrzne, Brytyjskie Wyspy Dziewcze, Kuba, Bahamy, Belize)
 • Ocean Indyjski i Azja (Seszele, Tajlandia, Malezja, Madagaskar, Mauritius, Malediwy, Bali)
 • Australia i Pacyfik (Wielka Rafa Koralowa w Australii, Nowa Kaledonia, Nowa Zelandia, Tahiti, Królestwo Tonga)
 • Japonia, Alaska, Kanada

barbuda_long600


Francja

Francja_Lazurowe_Wybrzeze_260x1402Francja jest krajem, który ma bardzo wiele do zaoferowania żeglarzom. Proponuje zarówno "zimne" akweny takie jak Bretania, czy Normandia, gdzie żeglujemy po Oceanie Atlantyckim, a także akweny zdecydowanie cieplejsze, śródziemnomorskie. My proponujemy rejsy w trzech lokalizacjach. Każda jest inna, każda równie ciekawa.

Francja_Lazurowe_Wybrzeze_260x1404Najbardziej znane jest Lazurowe Wybrzeże. Słynne Cote d'Azur przyciąga jak magnes znanymi nazwami miast takimi jak: St. Tropez, Antibes, Cannes, Nicea, Monte Carlo. My proponujemy dodatkowo wizytę na cudownych Wyspach Porquerolles. Takie plaże i widoki są rzadko spotykane na Śródziemnym. I jest to miejsce bardzo słabo znane wśród polskich żeglarzy. Płynąc na zachód od słynnego Lazurowego Wybrzeża możemy dotrzeć w region fiordów Calanques, miasteczka Cassis oraz słynnej Marsylii i Wyspy If, gdzie według książki "Hrabia Monte Christo" siedział w więzieniu tytułowy bohater.

Francja_Lazurowe_Wybrzeze_260x1409Francja proponuje coś jeszcze na Morzu Śródziemnym. Jest to Korsyka. Wyspa dzika, niedostępna, ale działająca jak magnes na żeglarzy. My staramy się każdego roku opłynąć wyspę w dwutygodniowym rejsie i odwiedzić najciekawsze miejsca. Są to: Bonifacio, Ajaccio, park La Scandola, Calvi, plaże przy St. Florent, Cap Corse, Bastia, a także góry, gdzie można uprawiać mnóstwo sportów ekstremalnych. My polecamy kanioning, wspinaczkę po via ferratach, wycieczki na rowerach górskich, a dla chętnych nurkowanie na wrakach.

Karaiby

karaiby_salt_whistle_bay_mayreau_260pxSerdecznie zapraszamy na rejs morski katamaranem po Karaibach. Są one jednym z najlepszych akwenów do żeglowania na świecie! Silne wiatry, przepiękne krajobrazy, dzika przyroda, fantastyczni ludzie, wszechobecne reggae, rum i ryby. To mogą być rodzinne wakacje życia lub fantastyczny wyjazd incentive.

Magiczne Karaiby zachęcają nas do przybycia kiedy u nas jest zima. Kuszą swoimi bajkowymi złotymi plażami, palmami pochylającymi się nad wodą, przepiękną i żywą rafą koralową, niesamowitą fauną i florą, wulkanicznie ukształtowanymi wysepkami, a także muzyką, kuchnią i unikalnym, powolnym rytmem życia.

Karaiby to potoczna nazwa dla archipelagu wysp Małych i Dużych Antyli. Jest to łańcuch wysp o długości około 400Mm rozciągający się od Ameryki Północnej, aż po Amerykę Południową. Do Dużych Antyli zaliczamy Kubę, Hispaniolę, Jamajkę i Portoryko. Do Małych Antyli zaliczamy następujące wyspy: położone na północy Amerykańskie i Brytyjskie Wyspy Dziewicze, St. Martin/St. Maarten, St. Barts, Anguilla, Antigua i Barbuda, Dominika, Gwadelupa i Martynika, St. Lucia. St. Vincent i Grenadyny, Barbados, Grenada, Trynidad i Tobago, a także Wyspy ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) i wenezuelskie Los Roques, Blanquilla, Las Aves.

tobago_cays_widok_z_gory_260pxPoniżej znajdują się wszystkie wszystkie ciekawe trasy po których można pożeglować na Karaibach. W każdej zakładce znajdują się też wszystkie potrzebne informacje o danym akwenie.

 

Polinezja Francuska

Polinezja Francuska to pięć zróżnicowanych archipelagów rozrzuconych na ogromnej przestrzeni Oceanu Spokojnego. Są to: Wyspy Towarzystwa (Wyspy Pod Wiatrem i Na Wietrze), Wyspy Tuamotu i Gambier, Markizy, Wyspy Australskie (Tubuai). Cała Polinezja składa się ze 118 wysp, które leżą na obszarze wielkości Europy.

Seszele

seszele-katamaran-260pxSeszele to raj na ziemi! To nie jest kolejne miejsce do zobaczenia, to kompletnie inny świat.

Seszele to archipelag 115 granitowych i koralowych wysp rozrzuconych na bezkresnych wodach Oceanu Indyjskiego. Z racji swojego oddalenia od innych lądów pozostały miejscem, gdzie możemy znaleźć wiele najrzadszych okazów fauny i flory.

Tradycyjnie wyspy są łączone z najpiękniejszymi plażami na świecie otoczonymi granitowymi głazami. Uznawane są za jedno z najlepszych miejsc na wakacje, gdzie łączymy żagle, wodę, wiatr, plażę, dziką przyrodę oraz niezwykle smaczną kuchnię i ciekawą lokalną kulturę.

Dla żeglarzy najistotniejszy jest fakt, że Seszele leżą poza obszarem występowania cyklonów, więc są całorocznym celem wypraw pod żaglami. Dodatkowo stosunkowo małe zafalowanie, słabe pływy i prądy, piękne zaciszne zatoczki zachęcają aby to miejsce zobaczyć z pokładu jachtu.

Serdecznie zapraszamy na niezapomniany rejs katamaranem po Seszelach!

seszele-rejs-jachtem-260px

Włochy

Niezapomniane rejsy morskie we Włoszech

 

koloseum_rzym_260Włochy to jeden z najważniejszych kierunków turystycznych dla zwykłych podróżnych, jak i dla żeglarzy. Italia jest jednym z najwspanialszych akwenów do żeglowania. Oferuje zarówno ciche, spokojne, kameralne wyspy, jak i tętniące życiem miasta. Zróżnicowanie akwenów jest ogromne. Są miejsca dobre dla początkujących, gdzie infrastruktura żeglarska jest znakomita, a pogoda rzadko kiedy sztormowa, a także miejsca dla zaawansowanych, gdzie bardzo często silnie wieje.

Włochy mają do zaoferowania co najmniej tyle ciekawych miejsc do żeglowania co Chorwacja. Najwięcej jachtów stoi w Toskanii skąd można zwiedzić Archipelag Toskański z Elbą na czele oraz popłynąć na Korsykę. Bardzo dużo jachtów stoi też na północnej Sardynii skąd można popłynąć wzdłuż bajkowego Costa Smeralda i zobaczyć jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Po drugiej stronie cieśniny czeka Bonifacio. My lubimy także wody dookoła Sycylii. Jest to wyspa o zupełnie innym charakterze, niż reszta kraju. Może wynika to z jej skomplikowanej historii? My najczęściej odwiedzamy Wyspy Liparyjskie (Eolskie), Wyspy Egadzkie oraz żeglujemy dookoła Sycylii z wizytą na Malcie. Najbardziej znanym turystycznym akwenem we Włoszech jest Zatoka Neapolitańska otoczona najsłynniejszymi miejscami takimi jak: Capri, Amalfi, Positano, Sorrento, Ischia, Procida oraz oczywiście Neapol, Wezuwiusz i Pompeje. Dla spragnionych czegoś nowego proponujemy rejsy wzdłuż wybrzeża Kalabrii lub wzdłuż wybrzeża liguryjskiego z Toskanii, aż do Genuy.

Morskie_Mile180_8 Morskie_Mile180_11 Morskie_Mile180_14 Morskie_Mile180_15 Morskie_Mile180_18 Morskie_Mile180_19 Morskie_Mile180_2 Morskie_Mile180_3 Morskie_Mile180_5