LudzieLudzie

Dorota i Przemek Jasieccy

DOROTA I PRZEMEK JASIECCY

Dorota Jasiecka z wykształcenia lekarz stomatolog. Przemek Jasiecki z wykształcenia i powołania marketingowiec. Współtwórcy Ducha Morza. Obecnie mieszkają w Świnoujściu, ale przez wiele lat mieszkali w Krakowie i zarządzali tam swoimi dwoma klinikami stomatologicznymi. W swojej pracy wykorzystują doskonałe zdolności organizacyjne jak również znajomość zasad marketingu i zarządzania małymi firmami. Ich umiejętności negocjacyjne i doskonały zmysł analityczny w znacznej mierze przyczyniły się do szybkiego rozwoju firmy. We wszystkim co robią stawiają na wysoką jakość merytoryczną, jak również na doskonałą obsługę Klientów. Jako współwłaściciele Ducha Morza, zajmują się obsługą Klientów, marketingiem i logistyką. Oprócz działalności żeglarskiej, prowadzą również klinikę stomatologiczną Morze Uśmiechu w Świnoujściu. Zakochani w Skandynawii, a szczególnie w Bornholmie, podróżują tam kilka razy w roku pod żaglami i tradycyjnie. Przemek Jasiecki prowadzi również rejsy, posiadając uprawnienia jachtowego sternika morskiego, motorowodnego sternika morskiego, SRC i ISSA. Ponadto bierze udział w szkoleniach na patent sternika jachtowego, posiadając uprawnienia młodszego instruktora żeglarstwa PZŻ.

Rafał Czajka

RAFAŁ CZAJKA

Z wykształcenia inżynier mechanik, z zamiłowania żeglarz. Ponieważ w rodzinie nie było tradycji żeglarskich, musiał tę pasję odkryć w sobie sam. Zaczynał żeglować w latach osiemdziesiątych. Pierwszy rejs morski odbył w 1984 roku do Rygi na s/y Generał Zaruski. W czasie studiów działał w Klubie Żeglarskim Politechniki Poznańskiej, zajmując się żeglarstwem morskim i szkoleniem. Studencki okres pływania zakończył zdaniem egzaminu na stopień jachtowego sternika morskiego w Trzebieży. Wielbiciel książki „Znaczy Kapitan” K. O. Borchardta i epoki żaglowców. Przez lata żeglował, mogąc swojej pasji poświęcić tylko czas urlopów. Teraz związał się z morzem na dobre, podejmując się stałej współpracy z Duchem Morza. Ale podjęcie pracy w branży żeglarskiej nie zmieniło jego podejścia do pływania, żeglarstwo to nadal pasja i niezmienny zachwyt wschodami i zachodami słońca na pełnym morzu.

Uprawnienia:

 • Kapitan jachtowy (PZŻ)
 • Master of Yacht (ISSA)
 • Kapitan motorowodny (PZMiNW)
 • Licencja na holowanie narciarza wodnego (PZMiNW)
 • Operator łączności bliskiego zasięgu SRC (UKE)
 • Międzynarodowy certyfikat pierwszej pomocy przedmedycznej (Emergency First Response)
 • Certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy dla żeglarzy
Wiktor Cichocki

WIKTOR CICHOCKI

Wzorem do naśladowania jest dla niego starszy brat Andrzej, który pływał jako pierwszy mechanik na statkach po wodach całego świata. Pamięta jakby to było wczoraj, jak szukał na mapie portów, do których zawijał. Potem, po każdym Jego powrocie z rejsu z wypiekami na twarzy i bijącym sercem słuchał opowieści o spotkanych ludziach, odwiedzanych portach, życiu marynarzy na statku. Pewnego letniego dnia Mama zaprowadziła go do klubu żeglarskiego. I tak to się zaczęło. Najpierw skrobanie, malowanie łódek, potem zaszczytna praca na pokładzie jako majtek. Aż wreszcie przyszedł czas, kiedy mógł po raz pierwszy potrzymać ster w ręce… Potem był czas na zdobywanie wiedzy, zdobywanie stopni, kosztowanie wód słodkich i słonych. To kosztowanie Morza zostało mu do dnia dzisiejszego. Jest wychowankiem Starej Szkoły Trzebieskiej, gdzie miał szczęście spotkać ludzi morza, mądrych, serdecznych, o ogromnej wiedzy i życzliwych drugiemu człowiekowi. Dzięki nim żegluje od wielu lat, po wielu akwenach, ale nie wie ile mil żeglarstwa wreszcie. Cieszy go, gdy może przekazać wszystkim chętnym to co lubi, co jest treścią jego życia, co ukochał najbardziej - sztukę żeglowania po wodach wszelakich. Dzień dzisiejszy Wiktora to przede wszystkim profesjonalne żeglarstwo i doradztwo ubezpieczeniowe. A obie te dziedziny mają wspólną, bardzo ważną cechę może dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem, aby inny mogli bezpieczni i mądrze żeglować przez życie. Rejsy prowadzone wspólnie z Duchem Morza są kolejnym sezonem kontynuacji powyższego.

Uprawnienia:

 • Kapitan jachtowy
 • Kapitan motorowodny
 • Instruktor Żeglarstwa PZŻ
 • Instruktor Motorowodny PZMWiNW
 • Instruktor Żeglarstwa ISSA
 • Świadectwo SRC
Julo Kunicki

JULO KUNICKI

Jest drugi w rodzinnej sztafecie kapitanów. Prócz ojca, kształtowały go Zalew Koronowski, Mazury i Funka nad Jeziorem Charzykowskim. Jednak największy wpływ na jego żeglarski charakter miał Bałtyk, który przemawiał wielokrotnie w ciszach i sztormach przez 14 lat. Potem przyszła kolej na Morza Północne, Śródziemne, Egejskie, Tyrreński, Karaibskie, Andamańskie wreszcie Atlantyk i Pacyfik. Był kapitan starych, drewnianych jachtów, które mają duszę, dzielnych, stalowych dwumasztowców, szybkich, laminatowych Conradów i Bawarii oraz pełnych wygody i przestrzeni turystycznych katamaranów. Prowadził m.in. rejsy po wybrzeżach Turcji, Maroka, Tajlandii, wysp karaibskich i atoli Polinezji. Przebył kanał Marna Ren, płynąc przez tunele, akwedukty, niezwykłe śluzy i bajkowe, alzackie miasteczka na szlaku winnym. Żeglarstwo, choć jest jego największą pasją, traktuje jako drogę do poznawania świata. Kiedy w porcie cumy dobrze trzymają się nabrzeża, chwyta plecak i rusza z załogą w kierunku najwyższego szczytu wyspy, w gęstwinie wiecznie zielonego lasu deszczowego, na brzeg wciąż czynnego stożka wulkanicznego, w głąb wapiennej jaskini albo do ruin dawnych cywilizacji. Z równą ochotą nurkuje z fajką obserwując podmorski świat i życie rafy koralowej. Jest również instruktorem - pasjonatem. Lubi dzielić się swoją wiedzą. Chętnie tłumaczy zagadnienia związane z nawigacją, meteorologią i zasadami żeglowania. Nie jest typem samotnego żeglarza. Zawsze uważał, że głównymi atrakcjami rejsu są: jacht, morze, nowe lądy i nowi ludzie zwani załogą.

Uprawnienia:

 • Kapitan Jachtowy
 • Instruktor Żeglarstwa PZŻ
 • Starszy Sternik Motorowodny
 • Certyfikat Indywidualnych Technik Ratowniczych
 • Kurs wychowawcy placówek wypoczynku dzieci i młodzieży
Lech Lewandowski

LECH LEWANDOWSKI

Wiedziony swoją ciekawością, odkrywał pod czujnym okiem doświadczonych żeglarzy tajniki Morza Bałtyckiego, Północnego, a płynąc coraz dalej, dotarł przez Ocean Atlantycki, na Karaiby. Dni i godziny spędzone na morzu, nieraz w trudnych warunkach, pozwoliły mu zdobyć własne doświadczenie, a także cieszyć się czasem spędzanym wśród ludzi równie niespokojnych duchem i otwartych na nowe wrażenia i wyzwania. To właśnie tacy ludzie sprawiają, że Lech chce dalej przekazywać swoją pasję i miłość do morza i wspólnie z nimi pokonywać kolejne mile czekając, co przyniesie wiatr. Kiedy Lech nie żegluje z Duchem Morza, można go spotkać na pokładzie jego własnej firmy Morskie Mile - www.morskiemile.pl.

Uprawnienia:

 • Kapitan jachtowy - SRC