Willa La Poggiolaia

poggiolaia620px

La Poggiolaia to luksusowe gospodarstwo położone na  wzgórzu, w środku tzw. Złotego Trójkąta – Florencja, Siena i Pisa. La Poggiolaia (dosłownie „oliwne wzgórze”) bierze swoją nazwę od rozległych gajów oliwnych, otaczających gospodarstwo z każdej strony. Łagodne toskańskie wzgórza, prowadzą nas do starożytnych wież San Gimignano na horyzoncie. Tutaj kolor zielono-szarych oliwek miesza się z ciemną zielenią cyprysów, tworząc spektakularny pokaz barw. Nasi goście mogą swobodnie spacerować przez gaje oliwne i przyległe winnice, i degustować wina Chianti oraz oliwę.

Lavanda_pano_11

Villa La Poggiolaia posiada 4 komfortowe, eleganckie apartamenty i piękną starą stajnie (Capanna) przekształconą w charakterystycznym wiejskim stylu. Z każdego okna w willi rozpościera się niepowtarzalny widok na okolicę. Każdy apartament został starannie odnowiony i wyposażony w nowoczesne udogodnienia, ponadto wzbogacony o dzieła sztuki i antyki osobiście dostarczone przez właściciela.

Toskańskie kolorowe ściany, podłogi z terakoty, piękne lustra ze złotymi barokowymi ramami tworzą niepowtarzalną atmosferę bogatą w sztukę i historię. Wszystkie apartamenty: Roseto, Lavanda, Mahonia, Nandina i Capanna ,zachowały uroczy stary charakter ze względu na oryginalne antyki. Kuchnie wyposażone są w nowoczesne sprzęty i ozdobione cennymi marmurami. Podczas renowacji i przekształcania willi w apartamenty, wszystkie oryginalne materiały zostały zakonserwowane lub harmonijnie zestawione ze współczesnymi odpowiednikami.

La-Poggiola_ogrod_620px

Udogodnienia  to m.in. klimatyzacja  i wspaniały basen w stylu śródziemnomorskim z romańskimi stopniami, idealnymi na degustację wina lub spędzenie popołudnia z ulubioną książką. La Poggiolaia jest idealnym miejscem na niezapomniane wakacje. Nieopodal  znajduje się rodzinna toskańska restauracja, mini-market oraz jeden z najstarszych kościołów w regionie.

Zaledwie kilka kilometrów w dół wzgórza znajduje się Certaldo Alto, malownicze, średniowieczne miasto na wzgórzu otoczone murami, jest  znane  jako rodzinne miasto poety i pisarza Giovanniego Boccaccio, autora Dekameronu. W przypadku dłuższych wycieczek dla miłośników włoskiego renesansu, Florencja, Volterra, Siena i Pisa są oddalone o maksymalnie godzinę drogi samochodem.

Można spacerować lub jeździć przez niekończące się pola słoneczników i żwirowych ścieżek otoczonych rzędami cyprysów. Można zanurzyć się w historii studiując obrazy i freski, odwiedzając wspaniałe kościoły i muzea we Florencji i Sienie, w odległości zaledwie 20 i 15 kilometrów.

Wiadomo,że Toskania znana jest także z pysznego jedzenia. Zaledwie kilka kilometrów w dół wzgórza można zjeść posiłek w jednej z lokalnych restauracji. W La Poggiolaia można skosztować i kupić doskonałe wina Chianti, a także oliwę z oliwek produkowaną przez właścicieli.

Można podziwiać niepowtarzalne widoki na całą okolicę , a od basenu widać wspaniałą panoramę z wieżami San Gimignano w tle. Jest to również idealne miejsce,  żeby poczytać ulubioną książkę w spokoju i ciszy z filiżanką kawy.

 

KONTAKT I REZERWACJE

biuro@morskiemile.pl, morskiemile@gmail.com, 0048-605-841-610

 

GALERIA WILLA POGGIOLAIA

no images were found