Willa Il Pozzo

il_pozzo_willa_widok_z_gory_270pxWilla Il Pozzo znajduje się  pomiędzy Florencją a Sieną, w samym sercu regionu Chianti. Wokół rozciągają się przepiękne widoki łagodnych wzgórz prowadzących do niezwykłych starożytnych wież San Gimignano. Wszystkie piękne apartamenty są wyposażone w drogie i oryginalne antyki osobiście przez panią Gori.

Wyposażenie obejmuje wspaniały śródziemnomorskiej basen, prywatną bibliotekę z literaturą współczesną i antyczną, zapierający dech w piersiach klasyczny ogród toskański z ręcznie rzeźbionymi tralkami z kamienia i ogromne urny z terakoty.

piano2 scalinata ingresso3

Nasi goście mogą wybrać się na spacer przez gaje oliwne i winnice wokół willi i skosztować doskonałego wina Chianti i oliwy produkowanej przez gospodarzy.

W odległości krótkiego spaceru znajduje się rodzinna restauracja Tuscan, mini-market, i jeden z najstarszych kościołów w regionie. Zgodnie z  tradycją, wszystkie wesela członków rodziny Gori  są obchodzone w tym romańskim kościółku.

WILLA

Wszystkie apartamenty zachowały uroczy starożytny charakter ze względu na oryginalne zabytkowe meble.

L’Affresco (Fresco), z wspaniałymi freskami na ścianach, Il Camino (kominek), z dużym kominkiem w salonie, La Terrazza (Taras), z niesamowitym widokiem z prywatnego tarasu.

Toskańskie kolorowe ściany, podłogi z terakoty, piękne lustra w złotych barokowych ramach tworzą niepowtarzalną atmosferę bogatą w historię i sztukę.  Kuchnie są wyposażone w nowoczesne sprzęty i ozdobione cennymi marmurami.

Podczas renowacji i przekształcania willi w apartamenty, wszystkie oryginalne materiały zostały zakonserwowane lub harmonijnie zestawione ze współczesnymi odpowiednikami tworząc 6 apartamentów.

first_floor first_floor2 ingresso piano

OKOLICA

Villa Il Pozzo  jest otoczona pięknymi krajobrazami niczym renesansowe pejzaże. Niesamowita gradacja kolorów zadziwi naszych gości o każdej porze roku.

Można spacerować lub jeździć przez niekończące się pola słoneczników i żwirowych ścieżek otoczonych rzędami cyprysów. Można zanurzyć się w historii studiując obrazy i freski, odwiedzając wspaniałe kościoły i muzea we Florencji i Sienie, w odległości zaledwie 20 i 15 kilometrów.

Wiadomo, że Toskania znana jest także z pysznego jedzenia. Zaledwie kilka kilometrów w dół wzgórza można zjeść posiłek w jednej z lokalnych restauracji.

7 km od willi znajduje się Certaldo – malownicze, średniowieczne miasto na wzgórzu otoczone murami, jest  znane  jako rodzinne miasto poety i pisarza Giovanniego Boccaccio, autora Dekameronu.

W Il Pozzo można skosztować i kupić doskonałe wina Chianti, a także oliwę z oliwek produkowaną przez właścicieli.

Można podziwiać niepowtarzalne widoki na całą okolicę , a z basenu widać wspaniałą panoramę z wieżami San Gimignano w tle. Jest to również idealne miejsce,  żeby poczytać ulubioną książkę w spokoju i ciszy z filiżanką espresso.

KONTAKT I REZERWACJE

biuro@morskiemile.pl, morskiemile@gmail.com, 0048-605-841-610

GALERIA WILLA IL POZZO

no images were found