Willa Fattoria Bacio

winnica_fattoria_620px

W sercu krainy Chianti, 35 km od Florencji i 7 km od Certaldo, znajdziesz Fattorię Bacio. Znajduje się ona na szczycie wzgórza, a dookoła posiada 100 hektarów gajów oliwnych i winnic.

Fattoria (willa z XIX w.)  oraz przyległe do niej domy są pięknie odrestaurowane w autentycznym stylu toskańskim. Willa może pomieścić do 50 osób. Posiada bujny ogród z niezwykłymi drzewami i roślinami, trawnik, kamienny i terakotowy bruk, jest również miejsce do biesiadowania na świeżym powietrzu.

Piękny basen (16m x 6,50 m) z widokiem na pofałdowane stoki winnic. Chociaż duży ogród i basen są wspólne dla wszystkich gości, istnieje możliwość wydzielenia odrębnych, bardziej prywatnych części.

W ogrodzie jest również niewielka, urocza konsekrowana kaplica, która zapewnia spokojny kącik do medytacji. To wszystko daje możliwość spędzenia  wakacji  pełnych relaksu, można również spacerować po okolicznych polach lub korzystać ze ścieżek trekkingowych w pobliżu. Mugnano, klub jeździecki położony 3 km od willi, oferuje Państwu możliwość podjęcia nauki jazdy konnej. Wiele restauracji w pobliżu oferuje Państwu typowe dania kuchni lokalnej.

Każdy apartament jest oddzielnie opisany. Wszystkie apartamenty są wyszczególnione w menu bocznym po lewo.

villa_270px villa2_270px

OKOLICA – CIEKAWE MIASTECZKA

W sercu wzgórz Chianti, 35 km od Florencji i 7 km od Certaldo, znajdziesz Fattorię z jej ogrodem i pięknie odrestaurowanymi domami gospodarczymi. W okolicy znajduje się wiele historycznych miast.

Certaldo (7 km)
To rolniczy ośrodek przemysłowy z ufortyfikowanym średniowiecznym zamkiem na wzgórzu, jest szczególnie malowniczy dzięki czerwonej cegle, z której jest zbudowana cała starówka. Certaldo zawdzięcza swoją sławę wielkiemu poecie z XIII w Boccaccio, autorowi Dekameronu, który spędził tam ostatnie lata swojego życia.  Można odwiedzić dom Boccaccia i zobaczyć bogatą kolekcję woluminów.

Montelupo Fiorentino (20 km)
Ośrodek przemysłowy słynie z produkcji ceramiki, jego historia sięga średniowiecza. Muzeum Archeologiczne ceramiki zawiera ponad 3000 odrestaurowanych przedmiotów.

Vinci (25 km)
Wioska zawdzięczająca swoją sławę Leonardowi da Vinci, który urodził się tu w 1452 r. Warto odwiedzić „Museo Leonardiano”. Kolekcja obejmuje ponad 50 modeli mechanicznych i maszyn wojennych, wiernie odtworzonych z oryginalnych rysunków Leonarda da Vinci.

S. Gimignano (15 km)
Położone jest na wzgórzu z widokiem na dolinę rzeki Elsa -Val d’Elsa, jest to jedno z najbardziej unikalnych średniowiecznych miast w Toskanii. Było nazywane „miastem pięknym wież”, dzięki charakterystycznym wieżom, z których 15 z oryginalnych 72 nadal stoi.

 

KONTAKT I REZERWACJE

biuro@morskiemile.pl, morskiemile@gmail.com, 0048-605-841-610

 

GALERIA FATTORIA BACIO

no images were found